Масленица

Ученици петог разреда су у петак, 28.02.2020.године, заједно са наставницом страног језика Милицом Ђукановић, обележили Масленицу. На почетку часа упознали су се са овим великим руским празником који траје целе недеље пре Великог поста и симболизује долазак пролећа. Сазнали су нешто о пореклу самог празника, као и о обичајима и веровањима везаним за сваки дан у недељи. Након тога су цртали обележја празника – сунце, страшило и палачинке. Пред сам крај часа имали су прилике да покажу своје кулинарске вештине и опробају се у прављењу палачинки. Палачинке су симбол овог празника и конзумирају се свакодневно током читаве недеље. Палачинкама су почастили ученике других разреда, као и своје наставнике. Ученици су уживали у свакој активности, чули су и научили доста корисних и занимљивих информација из области руске културе, схватили су важност уважавања других народа и њихове традиције. Посебно искуство заузео је кулинарски део часа.

Измењено 3. 3. 2020